ישנם עורכי דין רבים בארץ המומחים בתחום הפלילים, אך אם ביצעתם עבירת תעבורה זו או אחרת, חשוב מאוד שתבחרו בעורך דין המומחה ספציפית בתחום זה, דהיינו עו"ד תעבורה.

 

 

בצער רב אנו יכולים לומר כי מרבית מהאזרחים במדינת ישראל אשר בעלי רישיון רכב ביצעו בעבר או יבצעו בעתיד עבירות קלות וחמורות הקשורות אל תחום התעבורה.

בשנים האחרונות ההתייחסות אל עבירות תעבורה, חמורה מאוד. דבר זה בא לידי ביטוי בקנסות גבוהים, צבירה של נקודות שליליות, שלילת רישיון, וכן מעצר.

נכון להיום, נקודות התורפה של  הנהגים במדינתנו הן: נהגים הצעירים הנוהגים תחת השפעת אלכוהול או סמים וכן נהגים אשר מבצעים עבירות תנועה קלות, כמו למשל נסיעה במהירות גבוהה, שיחה בנייד תוך כדי נהיגה, אי עצירה בתמרור עצור, או אי המשך נסיעה ברמזור אדום.

בכל מקרה של עבירה על החוק בכל הקשור אל תחום התעבורה, חשוב מאוד שתפנו אל סיוע משפטי של עו"ד תעבורה וזאת על מנת שהוא יצליח לעזור לכם בכל הקשור אל הקלת העונש שייגזר עליכם.

 

תפקידו של עורך דין לענייני תעבורה

רוב האנשים מעוניינים לדעת כיצד עורך דין תעבורה יכול לעזור להם להיחלץ מהסיטואציה שבה הם נמצאים.

  • נהגתם במהירות גבוהה ונתפסתם- השוטרים משתמשים במכשור מיוחד ובמצלמות לייזר על מנת לקבוע את המהירות בה אתם נוהגים. הבדיקה הראשונה שעורך דין לתעבורה יבצע היא בדיקה אם אכן המכשור בו השתמשו לקביעת האשמה, אמין/ תקין.

אם הוא יסיק מסקנה כי המכשיר לא דייק מאת האחוזים הוא יוכל לנסות ולהוכיח מצב של חוסר אמינות ולדרוש ביטול של האשמה.

  • קנסות- כל נהג אשר מקבל קנס בגין עבירת תנועה, רשאי לערער על האשמה משך 90 יום מהרגע בו הוא קיבל את הקנס. עורך דין יוכל להנחות אותו באשר לדרך הטובה ביותר בה עליו לפעול.

אלו רק שתי דוגמאות והשורה התחתונה היא שעורך דין לענייני תעבורה מכיר מצבים שונים ועזר לאנשים רבים להיחלץ מהם או הקל עליהם בכל הקשור אל העונשים שהוטלו עליהם בגין אותה עבירה.

 

יש לזכור כי כיום יש לכם שתי אפשרויות, לערער באופן עצמי, ללא ידע מקצועי ולהגיע לבית המשפט על מנת לשמוע מהו העונש המוטל עליכם, או להיעזר בשירותיו של עורך דין בעל וותק בתיקים הקשורים אל תחום התעבורה. איש מקצוע אשר יכול להדריך אתכם באשר לצעדים בהם עליכם לנקוט ולייצג אתכם בבית המשפט על מנת שתשיגו את התוצאה הטובה ביותר, במקרה בו אתם מואשמים.