עבירות מין הן בין העבירות החמורות ביותר במשפט הפלילי. אין כמעט יום שבו אנו לא שומעים בחדשות על מקרי אונס כאלה ואחרים, על מקרים בהם נשים חוששות מכל מיני סיבות ולכן לא מגישות תלונה במשטרה ורק לאחרונה פורסמו מספר מקרים של אנשי ציבור וסלבריטאים החשודים בביצוע מעשה אונס.

על פי החוק עבירת אונס היא בעילה שלא בהסכמת האישה או בהסכמת האישה שהושגה במרמה או בעילה של קטינה מתחת לגיל 14, אף בהסכמתה או בעילה של מי שלקויה בנפשה או בשכלה. הדעה הרווחת היא שעבירת אונס מתבצעת כאשר מחדירים את איבר המין הגברי אל איבר המין הנשי, אך זה בכלל לא מדויק. למעשה, עבירת אונס מתבצעת גם כאשר מחדירים איבר מאיברי הגוף או חפץ אל איבר המין הנשי.

מהו העונש על עבירת אונס?

על פי החוק העונש שחל על עבירת אונס יכול להגיע עד לכדי 16 שנות מאסר ובמקרים מסוימים אף ל-20 שנות שנות מאסר. חשוב לזכור ולציין כי העונש המינימלי לעבירת אונס הינו רבע מהעונש המירבי ורק במקרים מסוימים בלבד, בית המשפט יכול להימנע מסעיף זה של החוק.

hammer-719066_640

מהו מעשה סדום?

לרוב חושבים כי מעשה סדום מתקיים כאשר מחדירים את איבר המין הגברי אל פי הטבע של אותו אדם.  הרי גבר לא יכול לאנוס גבר, אלא רק לבצע בו מעשה סדום. עם זאת, בדומה לעבירת אונס גם כאן מעשה סדום יכול להתבצע כאשר מחדירים איבר מאיברי הגוף או חפץ. בנוסף, החדרת איבר לפיו של אדם נחשב גם הוא למעשה סדום.

מהו העונש על מעשה סדום?

על פי החוק העונש שקבוע על מעשה סדום הוא עונש של עד 16 שנות מאסר. בנסיבות מסוימות, יכול העונש להגיע גם עד 20 שנות מאסר.

אם אתם מואשמים בעבירת מין, בהטרדה מין, באונס או במעשה סדום, היוועצו עם עו״ד פלילי, מוקדם ככל האפשר. העדיפו עו״ד פלילי המתמחה בתחום עבירות מין שכן מדובר בתחום סבוך ומורכב.