עבירות פליליות הקשורות בסמים תמיד היו ותמיד יהיו, אך בשנים האחרונות אנו רואים שמדינת ישראל ומערכת החוק החמירו עם העונשים ולכן חשוב מאוד לבחור בעורך דין פלילי שיעניק לכם ייעוץ וילווה אתכם לכל אורך התהליך.

 

עבירות סמים נעות מהאשמות קלות של שימוש עצמי ועד האשמות חמורות הקשורות לסחר בסמים.

לצערנו כיום, עבירות אלו נעשות על ידי כל שכבות הגיל בכל האוכלוסיה ללא קשר למין, דת, גיל או עדה.

כולנו בוודאי חווינו סיפורים על בני עשרה שהואשמו בשימוש בסמים וכן על כנופיות סמים שפועלות באזור זה או אחר של המדינה ושנתפסו לאחר מעקב משטרתי ממושך.

 

יחס החוק אל סמים

במדינת ישראל אסור להחזיק סמים או לעשות בהם שימוש עצמי.

האנשים היחידים שברשותם היתר להחזיק בסמים הם בעלי מקצוע, כמו למשל רוקחים, רופאים או חולים שקיבלו היתר מיוחד להחזיק ולעשות שימוש עצמי בסם.

פעמים רבות אנו סבורים כי ישנו הבדל באם אנו נתפסים עם סמים קשים (הרואין, קוקאין ועוד), לבין אם אנו נתפסים עם סמים קלים (חשיש ומריחואנה). חשוב לדעת כי מבחינת החוק אין הבדל בדרגת ההתייחסות, השיפוט וחומרת הענישה בין אם מדובר בסמים קלים או קשים.

רק שלושה פרמטרים יכולים להשפיע על השיפוט של המערכת המשפטית במדינה: כמות הסם איתה נתפסתם, האם השתמשתם בסם לשימוש עצמי או לסחר וכמובן הייצוג שלכם על ידי עורך דין פלילי מקצועי המומחה בכל הקשור אל עבירות סמים.

 

תפקידו של עורך הדין הפלילי

עורך דין פלילי אשר יעסוק בתיק שלכם יהיה מומחה משפטית בכל הקשור אל עבירות סמים.

הוא יהיה בעל ניסיון קודם בעבירות מסוג זה וילווה אתכם מהרגע בו נתפסתם ועד הרגע בו הדיון בתיק הסתיים.

חשוב מאוד ליצור קשר עם עו"ד פלילי ברגע בו עוצרים אתכם באשמה פלילית של עבירת סמים.

לעיתים עורך הדין יהיה "הפה" שלכם ואתם לא תצטרכו להוציא מילה ללא הכוונתו.

עורך דין טוב יהפוך אתכם ממקרה אחד מיני רבים של עבירת סמים למקרה של אדם בעל קווי אופי וחיים, דבר שמשפיע לרוב על הפסיקה הסופית של השופט. הוא יצליח להוציא את כל הצדדים הטובים שלכם ולהפוך את המקרה למעידה חד פעמית כתוצאה מהתנסות.

עורך דין פלילי המומחה בכל הקשור אל סמים יוכל לרוב לגרום להקלה בעונש הצפוי.

 

לסיכום, השכרת שירותיו של עורך דין פלילי ברגע בו נתפסתם בעבירת סמים משמעותית ביותר לתוצאה הסופית של המקרה שלכם ולכן אין להקל בכך ראש ולהשתמש באפשרות זאת ללא עוררין.