ירושלים היא עיר הבירה והעיר הגדולה ביותר במדינת ישראל המאכלסת קרוב לתשע מאות אלף תושבים מהמגזרים השונים. בעיר זו שוכנת גם כנסת ישראל, משרדי ממשלת ישראל וזהו מקום משכנו של בית המשפט העליון היושב גם כבית הדין הגבוה לצדק (בג"צ). מטבע הדברים, בהתאמה לאוכלוסייה ולאופייה של העיר ומוסדותיה המכובדים, לא נתקשה למצוא משרד עורכי דין בירושלים, החל ממשרדים גדולים ועד לעורכי דין בודדים וחרוצים הנותנים את שירותיהם לציבור.

משרד עורכי דין בירושלים המכבד את עצמו יציע מספר מחלקות בתחומים השונים תוך העסקת צוות רחב של עורכי דין מנוסים בהתמחויות השונות. משרדים גדולים, חברות וארגונים שונים המסתייעים בשירותי עורך דין אינם מעוניינים להחזיק בעורך דין ממשרד אחד לייעוץ בענייני חוזים, עורך דין אחר לטיפול במקרים של דיני עבודה ושלישי לייצוג בתחום המיסוי. במרבית המקרים ארגונים כאלה יבקשו ליווי של משרד עורכי דין גדול ויציב, שיכול להציע את כל השירותים הללו ואחרים תחת קורת גג אחת ולרוב גם בעסקת חבילה משולבת.

כאשר אדם פרטי מחפש משרד עורכי דין בירושלים, לא תמיד יעניין אותו מגוון השירותים שמציע המשרד, ודווקא תחום ההתמחות לו הוא נזקק הוא זה שיעמוד אל מול עיניו. אדם הנמצא בתהליך גירושין מאיים וזקוק לייצוג משפטי להגנה על זכויותיו, רכושו והקשר עם ילדיו, לא יתרשם מהצלחותיו העסקיות של משרד עורכי דין בתחום האזרחי או הפלילי, אלא יבקש את עורך הדין שיוכל לקדם את ענייניו בצורה הטובה ביותר. בדומה לכך אדם אשר החופש האישי שלו עומד למבחן אל מול מערכת בתי המשפט התובעת אותו לדין פלילי, יזדקק לעורך דין מומחה ומנוסה בתחום הפלילי ללא פשרות.

חשוב לזכור כי עצתו של עורך דין אינה מחייבת ומהווה המלצה בלבד. לא ניתן לתבוע עורך דין אשר לא לקח את לקוחו לתוצאות הרצויות (אלא במקרים חריגים מאוד ונקודתיים בהם תוכח התרשלות או אשמה מכוונת), וליווי של עורך דין מהימן ומסור היא הכרחית כמעט בכל התמודדות עם מערכת המשפט. עורך דין טוב ומקצועי ידע בפעמים רבות לחסוך מלקוחו את ההתמודדות המסועפת והארוכה אל מול מערכת בתי המשפט בעסקאות פשרה והסדרים אחרים- על פי תחום הרלוונטיות.

בבחירה בעורך דין לייצוג בתהליך משפטי מכל סוג, חשוב לבחור לפני הכל באדם אתו תרגישו שניתן לייצר יחסי אמון. היציאה לזירה המשפטית עבור אדם מן השורה היא מלחיצה ומסועפת, ודומה להשלכה למים העמוקים של מי שאינו יודע לשחות. חשוב שבתהליך שכזה יעמוד לצדכם עורך דין מהימן ומסור שיוכל לנטוע בכם תחושת ביטחון ולהציג את הדברים כהווייתם בצורה ברורה לכל אורכה של הדרך. אין משמעות לדבר אם מדובר בעורך דין עצמאי יחיד או בעורך דין אשר משויך למשרד עורכי דין גדול, וזאת בתנאי שיעמוד לצדכן עורך הדין המתאים בזמן אמת.