התחום הפלילי הוא תחום מגוון מאוד ולמרות התדמית שלו לעתים קרובות עורך דין פלילי מייצג אנשים מן השורה ולא אנשים שאנחנו נוטים לייחס לעולם הפשע. עו"ד פלילי הוא איש מקצוע שיכול לסייע לאדם שנעצר לחקירה, ועל פי נסיונו הוא יכול לבטל את כתב האישום נגדו או להקטין את חומרת המעשים המיוחסים לאדם.

לצד זאת עורך דין המתמחה בפלילים יכול לסייע לאדם שכבר נמצא במאסר, ללוות אותו בתהליכים שונים כמו ערעורים, ועדות שחרור, בקשות חנינה וכדומה. לצד כל אלה עורך דין פלילי ייצג אנשים שנעצרו בגין האשמות כבדות כמו רצח והריגה לצד חקירות בנושא סמים, עברינות נוער או עבירות בתחום כלכלי. לכן פונים לשירותיו של עורך דין המתמחה בתחום הפלילי כשחשוב שיהיה לצדך אדם שישמור על הזכויות שלך ועל האינטרסים שלך. במקרים מסוימים עורך הדין אף יסייע לך במחיקת הרישום הפלילי וסגירת התיק שנפתח נגדך.

בכדי לצאת עם היד העליונה בכל מקרה אליו נקלע אדם בתחום הפלילי, יש לאתר ולשכור שירותיו של איש מקצוע המתמחה בתחום כה רגיש.

עורך דין המתמחה בתחום הפלילי

כאמור, חשוב שיהיה לך עורך דין או עורכת דין שיתמחו בתחום הפלילי ושיוכלו לייצג את כל האינטרסים שלך בנאמנות, כאשר צומח צורך לכך. ההליך המשפטי החל ברגע ההזמנה לחקירה הוא מורכב, וחשוב שבמקרה הצורך יהיה לצדך אדם שמכיר את התחום על בוריו בין אם אלה עבירות רכוש או עבירות סמים. חשוב שעורך הדין שלך ידע לקרוא את המפה כדי לתת לך את היעוץ הטוב ביותר במצבך. יעוץ טוב יכול לחסוך לך כסף רב אך מעל הכול הוא יכול להגן על החופש שלך ואף לקצר או לבטל תקופות מאסר או מעצר. לכן חשוב שלכל מקרה יהיה לצדך עורך דין שיעשה למענך את כל הדרוש כדי להגן עליך ולהכין אותך לחוויה המשפטית שבפניה אתה עומד, והיא לא הולכת להיות פשוטה, אך לצד האיש הנכון ללא ספק יכולה להיות גם הקלה.

הפתעות נעימות

בזכות עורך דין המתמחה בתחום הפלילי אתה עשוי להיות מופתע ולגלות כי סגרו לך את התיק הפלילי עקב היעדר אשמה, חוסר ראיות או היעדר עניין לציבור. רק עורך דין שממש מכיר את התחום יודע כיצד לנווט בין כל ההגדרות השונות כדי למצוא את זו המתאימה למצבך ביותר. עורך דין המתמחה בתחום הפלילי יכול להקל עליך ועל כתב האישום שיוגש נגדך בכך שימצא ראיות לנסיבות מקילות, להפחתת חומרת העבירה, או לכך שאין למדינה אינטרס להגיש נגדך כתב אישום. כך שהעסקה של עורך דין פלילי יכולה להכריע בין מאסר לחופש, בין תקופת מאסר ארוכה לקצרה ובהגנה על זכויותיך בכל אחד משלבי התהליך של החקירה והמשפט.