ישנן נקודות בחיינו או בחיי יקירנו בהן אנו זקוקים לשירותיו של עורך דין פלילי.

לרוב, מדובר בתקופות לא קלות מבחינה רגשית וקריטיות מבחינת התוצאות והיכולת של עורך דין פלילי לעזור לנו לצאת מאותו מצב ביש אליו נקלענו.

 

תפקידו של עורך הדין הפלילי

עורך דין המומחה בתחום הפלילים חייב לדעת כיצד להגן עליכם בפני אותה האשמה בה אתם מואשמים. העורך דין יקשיב לסיפור שלכם, יברור ממנו את הנקודות החשובות ביותר אשר פועלות לטובתכם, יציג אתכם בפני השופט בצורה חיובית וישים דגש על נקודות מסוימות בסיפור אשר יכולות להפוך אתכם מנאשמים למתגוננים (הגנה עצמית).

תפקידו של עורך דין פלילי הינו לשמוע את הסיפור מהלקוח ולדעת כיצד להציג אותו בגרסתו הטובה ביותר לשופט ובכך לחלץ אתכם ממקרים בהם אתם מואשמים בעבירות מסוג: גניבה, הונאה, רצח ועוד.

מלבד הכישרון הטבעי והיצירתיות של עורך הדין הפלילי לייפות, למתן ולהאיר נקודות אשר יכולות להצטייר כחיוביות ללקוח בעת משפט, הוא גם חייב להכיר את מערכת המשפט על בורייה.

 

עורך דין והיכרות עם המערכת המשפטית

חשוב מאוד שעורך הדין שאתם בוחרים יכיר את ההתנהלות של מערכת המשפט בישראל.

היכרות מעמיקה זו תאפשר לו לבצע את עבודתו בצורה הטובה ביותר:

  • התנהגות בחקירה משפטית- עורך הדין יכין את הלקוח שלו מראש על אופן ההתנהגות הרצויה במהלך החקירה, כך שהוא לא יחמיר את המצב הקיים.
  • הצגת ראיות- עורך הדין ידע כיצד מציגים את הראיות ויערך בצורה הטובה ביותר בהתאם לכך.
  • אסטרטגיה- כל עורך דין והאסטרטגיה שלו. וודאו כי עורך הדין בו בחרתם יפרט בפניכם את האסטרטגיה בה הוא מחליט לנקוט בפני בית המשפט.
  • בירוקרטיה- עורך הדין יכיר ויציג בפניכם את כל הקשור אל הבירוקרטיה של מערכת המשפט בכל הקשור אל התיק שלכם.

 

בחירה נכונה של עורך דין פלילי

בחירתו של עורך דין פלילי היא משימה לא קלה, בעיקר כאשר אנו נמצאים במצב בו אנו חייבים את שירותיו כאן ועכשיו. אנשים רבים רוצים לפתור את המצב הסבוך אליו נקלעו ושוכרים את שירותיהם של עורכי דין בלי לבצע בדיקה מקדימה של ניסיונם והמוניטין שלהם.

אחרים יבצעו צעד לקוי בכך שהם יבחרו את העורך דין פלילי הראשון אשר מציע להם תעריף זול במיוחד, עבור שירותיו ולא יחשבו על העובדה כי המחיר הינו פרמטר חשוב, אך אין בו מאום אם אותו איש מקצוע לא ישיג את אותה תוצאה לה הם קיוו.

עורך דין פלילי טוב יהיה בעל ניסיון בכל הקשור במערכת המשפטית, הכריזמה שלו תראה לעין כבר בפגישתכם הראשונה שלכם איתו והוא יוכל לצפות ולתכנן מהלכים כבר בשלב התחלתי של הכרת המקרה שלכם.

 

קישורים מומלצים

עורך  דין רשלנות רפואית