כאשר אדם הופך להיות סיעודי, הדבר הזה פוגש אותנו במקומות לא נעימים בעצמנו. כולנו לא מאחלים לאף אחד, לא לעצמנו ובטח שלא ליקירנו להפוך להיות לסיעודיים, אפילו לא לאויבנו. על אנו מבינים כאשר אדם הופך להיות סיעודי בעקבות אבחנה רפואית שגויה, מה שנקרא רשלנות רפואית אז זה עוד יותר כואב לנו ומעצבן אותנו כי זה לא היה צריך להיות ככה. על כן במאמר זה ננסה לעזור לכם בפן הפלילי וגם כיצד מטפלת סיעודית תוכל לעזור לכם להתמודד עם הקשיים שהסיעוד מביא עימו.

מבחינה פלילית

כאשר אנו חושבים על עולם הפלילים אנו חושבים שהוא רחוק מאיתנו, מרוב האנשים, אך דבר זה יכול לפגוש אותנו במון מקומות. אחד המקומות הוא באם הרופא שעליו סמכנו, היינו בטוחים כי ייתן לנו את התשובות הנכונות, טועה ובעקבות כך יקירנו עובר תהליך להיות סיעודי. תביעת רשלנות רפואית מצריכה לבדוק כמה דברים לפני שאנו רצים לתבוע. אחד הדברים האם הרופא פעל לפי אמות המידה של רופא סביר, הכוונה האם הוא עמד בכל מה שנדרש ממנו מבחינה מקצועית, הנחה, ליווה, הסביר, נתן חוות דעת, הפנה למקום הנכון ועוד. בעצם לא כל טעות רופא נחשבת לפלילית, הרי אדם יכול לבצע טעות, השאלה היא האם הייתה הזנחה של הרופא בתהליך, איפה הוא לא עשה עד הסוף, היכן הוא חיפף, איפה האחריות שלו למה שקרה. על כך אנשים תובעים רופאים, על מנת שהרופא ייקח אחריות ויודה בטעויות שלו ושישלם על זה. על כן לפני שאתם בוחרים לתבוע, התייעצו עם עורך דין שיסתכל על המקרה שלכם לעומק ויוכל להגיד לכם אם יש פה עניין לבית משפט או שלא.

 

המצב החדש – מטפלת סיעודית

נכון שאמנם זה קרה בעקבות אבחנה רפואית לא נכונה, נכון שזה נפל עליכם ביום אחד בהיר, נכון שזה קשה שאחד מיקירינו נהיה סיעודי, אך יש לדעת לטפל בכך בזמן ולא לעכב דברים. המצב החדש מצריך להביא מטפלת סיעודית מקצועית, טובה איכותית שאוהבת אנשים, שתוכל לעזור לכם ולאדם הסיעודי בכל מה שצריך וגם מעבר לכך. מטפלת סיעודית תדאג לכל מה שאתם לא מסוגלים לדאוג, לנקות, לקלח, להאכיל ועוד. כך שאתם תוכלו להתפנות לתת תשומת לב ואהבה לבן המשפחה שזקוק לתמיכה האישית שלכם בזמן קשה זה. ידוע כי הדבר שהכי עוזר לאנשים להתמודד עם מחלה או כל מצב בריאותי ונפשי אחר הוא המגע האנושי. אנחנו בני האדם זקוקים, לחיבוק, למילה טובה, למישהו שיגיד לנו שהוא אוהב אותנו. זה מה שמאפשר לנו לחייך, לרכך את החיים, להתמודד איתם בלי בעיה, להיות בהכלה. אדם סיעודי זקוק בהתחלה להרבה תמיכה, שקט, שלווה, זמן להתרגל למצב החדש, נסו כמה שיותר לאפשר לו להתרגל ולגלות את עצמו מחדש.